Dış Cephe Temizliği

Dış Cephe Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır

Dış cephe temizliği, yapıların dış yüzeylerinde bulunan cam, kompozit, alikobant benzeri yapı malzemelerinin zamanla yağmur, rüzgâr, güneş vb. dış etkenlerden etkilenerek kirlenmesi veya yapısının bozulması sonucu binanın bulunduğu konumla alakalı, kirlenme hızına bağlı olarak senede 2 veya 4 aylık periyotlarda temizlenmesi ve bakımını gerektirir.

Dış cephe temizliği konusunda en fazla hizmet talebi dış cephe cam temizliği ile alakalı olmaktadır, İstanbul’da dış cephe ve cam temizliği alanında hizmet veren temizlik şirketleri arasında cam temizliği hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Uzmanlık ve bazı uluslararası yeterlilik sertifikaları gerektiren bir temizlik hizmetidir.

dış cephe cam temizliği

Dış Cephe Temizleme Yöntemleri

Novas grup olarak dış cephe cam temizliğinde iple erişim tekniği kullanılarak yapılan projelerde L3 – L2 – L1 IRATA/SPRAT belgeli uzman ve eğitimli personellerimiz kullanılmaktadır. Ayrıca kurumsal temizlik şirketi kimliğimiz gereği İSG firmalarıyla anlaşmalı olarak projelerimizi yürütmekteyiz bunun sebebi iş güvenliğine yani insan hayatına verdiğimiz büyük önemden kaynaklanmaktadır.

Kullanılan farklı yöntemlerle de yapılabilmektedir:

  1. Sepetli vinç (platform)
  2. Dış cephe temizlik makinesi
  3. Makaslı platform
  4. Eklemli platform
  5. Örümcek platform
Dış Cephe Temizleme Yöntemleri

Temizlik şirketi, hizmet sunduğu binanın temizlik işlemlerini gerçekleştirirken yardımcı olarak kullandığı ekipmanları dış cephe yapı malzemesine göre tercih etmeli ve yine malzemenin yapısına göre temizlik ürünleri tercih etmelidir. Nitekim yapılacak amatör bir çalışma sonucunda dış cephe yapı malzemesi bozulabilir, çizilebilir, soldurulabilir dolayısıyla temizlik şirketleri tercih edilirken temizlik firması iyi analiz edilmeli, referansları incelenmeli ve muhakkak demo çalışması istenmelidir.

Sağ üst köşede bulunan fiyat alın sekmesinden fiyat teklifi formu doldurarak veya direk telefonla iletişime geçerek temizliği hizmetlerimiz için fiyat teklifi alabilir ve bütçeniz dahilinde temizliği sizin için sorun olmaktan çıkartabilirsiniz.

Ücretsiz keşif ve uygun fiyat avantajlarımızla Novas grup, sizin çözüm ortağınız olmaktan mutluluk duyar.

 

Dış Cephe ve Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış Cephe ve Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Risk teşkil eden bir iş kolu olduğu için kullanılacak araç ve gereçler ne olursa olsun güvenlik tedbirleri alınmalı iş kazası riski minimuma indirilmelidir. Bununla alakalı tedbirler bir uzman tarafından yönlendirilmeli ve uygulandırılmalıdır.

Dış cephe cam silme işlemi işi yapacak firma tarafından daha önce yapılan keşif sonucunda dış cephenin;

Temizlik durumu
Kir durumu (oksit mi?, yağ mı?, toz mu?)
En son temizliğin yapılma zamanı
Çevre durumu (yoğun trafikli bir yer mi? Vinç kurulumu yapılabilir mi ?)

Temizlik Şirketi Tavsiyesi

İstanbul’da dış cephe temizliği yaptırmayı düşünüyorsanız tavsiyelerimizi dikkate almalısınız. Zira piyasada şirket adı altında bu işi yapan kişiler tarafından dolandırılabilir veya dış cephenizi temizletmek isterken kendinizi dış cephenizi yeniliyorken bulabilirsiniz.

Nelere dikkat etmeniz gerekenler:

Firmanın daha önce tamamladığı projelerin listesini isteyiniz,
Firmanın çalışanlarının SGK bilgilerini isteyiniz,
Firmanın çalıştırdığı personellerin iş güvenlik eğitim belgelerini isteyiniz,
Çalışanların yüksekte çalışma belgelerini isteyiniz,
İşin yapılacağına ve teslim edilme şartlarının yazılı olduğu bir sözleşme ile işi resmileştiriniz,
Yapmış olduğunuz bu işlem sonucunda işiniz profesyonellerce yapılmış olacaktır ve başınız ağrımayacaktır. Çünkü istemiş olduğunuz bu belgelerin tamamı dış cephe cam temizliği işini yapan bu işi meslek edinmiş ve bu işi profesyonel olarak yapan dış cephe cam temizlik firmaları tarafından ancak sunulabilir.